PORADENSTVÍ

Období těhotenství a po porodu může být krásné, často je však velmi náročné a spousta protichůdných názorů maminkám příliš nepomáhá zorientovat se v nepřeberném množství informací.

Nabízím poradenství založené na selském rozumu, respektu k vašim potřebám i potřebám miminka, a především na ověřených vědeckých výzkumech a nejnovějších poznatcích. Níže na stránce můžete vidět obdržené certifikáty.

Nabídka služeb

Jednorázová krizová intervence po porodu

Jednorázová psychická podpora maminek v poporodním období
Osobní setkání, cca 1-2 hodiny

600 Kč/hod

Laktační poradenství

Pomoc s kojením, lze si domluvit i schůzku před porodem
Osobní setkání, cca 2-4 hodiny, lze navázat on-line konzultací

600 Kč/hod

Vázání do šátku

Lekce vhodného úvazu, pomoc s výběrem vhodné nosící pomůcky atp.
Osobní setkání, cca 1 hodina, lze navázat on-line konzultací

600 Kč/hod

Půjčení šátku

Můžete si bez větší investice zkusit, zda vám bude nošení vyhovovat

200 Kč/týden

Následná telefonická/mailová konzultace

Po využítí Laktačního poradenství nebo Vázání do šátku nabízím 

následnou telefonickou či e-mailovou konzultaci.

tel.: +420608562114      e-mail: lenka@mamaneninana.cz

dobrovolné

Poradenství mimo Boskovice

8 Kč/km

            Číslo účtu pro platby převodem: 670100-2217501315/6210

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat

Vyplňte údaje níže a já se vám ozvu co nejdříve zpět pro domluvení detailů

Klientky napsaly...

K Lence jsem se dostala úplnou náhodou po tom, co mi na oddělení šestinedělí řekli, že nemám mléko a musím dát dokrm. Brala jsem to jako své selhání a celou noc probrečela. Od sestřiček si za noc vyslechla plno dalších informací, které mě v kojení vůbec nepodpořily - spíše naopak. Další den nás pustili domů a na cestu nám přibalily dvě lahvičky s dokrmem. Lenka si na mě ještě ten den udělala okamžitě čas. Společně jsme strávily tři krásné hodiny plné tulení s miminkem skin to skin s vysvětlením, jak se mléko tvoří, jak jeho tvorbu podpořit a jak si šestinedělí užít. Dokrmy jsem nakonec vůbec nepotřebovala. Lenka mi moc pomohla nejen se samotným kojením, ale i po psychické stránce. Jsem moc vděčná za to, že jsem Lenku potkala a všem ji můžu vřele doporučit!

Lucie

Po upadnutí do reality novorozeneckého oddělení, kde najednou poznáte vše bijící se s vašimi vnitřními pocity, v různých formách: výhružky, výtky, rigidita a kostrbatost v tom nejpřirozenějším, co nás může potkat, jsem byla vděčná za kontakt na paní Lenku Štaffovou. Nejen že mi pomohla tím, že prostě "byla", ale hlavně v ubezpečení, že když udělám to, co cítím, nijak tím naší dcerušce neublížím, ale naopak, byť to mnohokrát byl naprostý opak nemocničních pravidel. Vše podložila reálnými výsledky a logickým vyvozováním.Rovněž, byť jsem byla připravena šátkovat, nenašla bych sama, jako prvorodička, odvahu si zkusit uvázat nakolikadenní miminko, i zde jsem Lence nesmírně zavázána. Právě hned ze začátku, jsme vzájemný kontakt obě s maličkou potřebovaly. Doteď svoji pětiměsíční dcerku v šátku i uspávám a mít ji nablízku bych za nic nevyměnila.Jediné, co mě může mrzet je, že jsem kontakt a alespoň rozhovor s paní Lenkou neabsolvovala ještě před porodem. Mnoha špatných okamžiků, neustálé nejistoty a pozdějších výčitek bychom byli ušetřeni.Leni, ještě jednou děkujeme.

Jana

Diky Lence a Mama Neni Nana jsem ziskala vubec prvni informace o satkovani, dulezitosti kontaktu kuze na kuzi a taky o domacich porodech. A za tohle ji budu vzdy vdecna! Kdyz zavzpominam na minuly rok, kdy jsme se s partnerem rozhodli rozsirit nasi rodinu, nevedela jsem o porodech a o miminkach vubec nic. Diky Lence jsem pred dvema mesici zazila krasny domaci porod, doprala nasemu miminku 5 dni neprerusovaneho kontaktu kuze na kuzi hned od chvile jeho narozeni, a dnes nosim nase miminko v satku, kde se uplne nejlepe prospi a ja si odpocinu od neustaleho noseni ho na rukach. Vzhledem k me porodni situaci (pomalu odtekajici voda po 4 dny, a dlouha druha doba porodni - pres 3h tlaceni), nebyt toho, ze porod probehl doma, vypadalo by to tak, ze by me v nemocnici napichli na nitrozilni antibiotika, vyvolali porod do 72h, a nakonec miminko vysali po hodine tlaceni. Diky tomu, ze jsem byla doma a obklopena mymi nejblizsimi a klidnou a trpelivou porodni asistentkou, vse probehlo prirozene, a bez jakehokoli zraneni jsem porodila ctyrkiloveho chlapecka. Diky Lenko za tvou skvelou praci!

Simona

K Lence jsem jela rovnou z porodnice. Po císařském řezu a pooperačních komplikacích jsem přijela s miminkem na dokrmu, které usínalo sotva si dvakrát cuclo z prsu. Po dvou hodinách strávených s Lenkou, kdy mi vysvětlila, jak na přirozené kojení, jsem odjížděla s přesvědčením, že to zvládneme. Zalezli jsme si s malým do postele a po dvou dnech kontaktu byla laktace naprosto v pořádku. Navíc se mi podařilo najít cestu k synovi, protože izolace v prvních dnech způsobila, že mi po odjezdu z porodnice připadal jako by ani nebyl moje miminko. Teď má půl roku a kojí se nadále dle své potřeby (ve dne, v noci). Přirozené kojení určitě není cesta pro každého, ale mně všechno to, co Lenka hlásá, dává smysl a hlavně na malém vidím, že to všechno funguje.

Petra

Po návratu z porodnice jsem byla zoufalá. Přicházela jsem o mléko a začínala s dokrmováním. Kojení pro mě byl boj - a to doslova. Nevěděla jsem co dřív - jestli držet malou (která už řvala hlady), kojicí polštář nebo neustále padající kloboučky (bez kterých by to údajně nešlo). Nakonec jsem tedy požádala o pomoc laktační poradkyni - Lenku. Lenka mi pomohla zmíněné příkrmy zcela ,,vysadit" a kojit bez kloboučků.
Na Lence oceňuji nejen to, že má spoustu znalostí, zodpoví vám všechny možné otázky, svá tvrzení je schopná podložit různými vědeckými studiemi, ale i to, že je s vámi i nadále v kontaktu. Ptá se, jak jste zvládli to či ono. Můžete si tak hodně věcí promyslet/vyzkoušet a případně se na ně znovu zeptat. Ještě jednou za všechno moc děkuji, Leni!

Lucka

Lence vděčím za doporučení bezplenkovky. Slyšela jsem o ní i u prvního syna, když ho trápilo bříško, četla jsem si o ní na netu, ale přišlo mi to šílené, takže jsem ji neaplikovala. Až teď u druhého prcka mi o tom Lenka více řekla, ucelila myšlenku a řekla jak na to. A začalo to fungovat na první dobrou. Když jsem viděla, že má malej jen maličko ušpiněnou plínku, šla jsem s ním nad umyvadlo nebo venku nad trávu a de facto hned se vyprázdnil, popřípadě vyprděl. Takže díky za to a posílám doporučení dál. Není to žádná věda a ten účinek stojí za to. 

Eliška