PORADENSTVÍ

Období těhotenství a po porodu může být krásné, často je však velmi náročné a spousta protichůdných názorů maminkám příliš nepomáhá zorientovat se v nepřeberném množství informací.

Nabízím poradenství založené na selském rozumu, respektu k vašim potřebám i potřebám miminka, a především na ověřených vědeckých výzkumech a nejnovějších poznatcích. Níže na stránce můžete vidět obdržené certifikáty.

V případě zájmu se neváhejte připojit k poradní Facebook skupině Podpora přirozeného kojení a nošení dětí Boskovice.

Nabídka služeb

Jednorázová krizová intervence po porodu

Jednorázová psychická podpora maminek v poporodním období
Osobní setkání, cca 1-2 hodiny

600 Kč/hod

Laktační poradenství

Pomoc s kojením, lze si domluvit i schůzku před porodem
Osobní setkání, cca 2-4 hodiny, lze navázat on-line konzultací

600 Kč/hod

Vázání do šátku

Lekce vhodného úvazu, pomoc s výběrem vhodné nosící pomůcky atp.
Osobní setkání, cca 1 hodina, lze navázat on-line konzultací

600 Kč/hod

Půjčení šátku

Můžete si bez větší investice zkusit, zda vám bude nošení vyhovovat

200 Kč/týden

Následná telefonická/mailová konzultace

Po využítí Laktačního poradenství nebo Vázání do šátku nabízím 

následnou telefonickou či e-mailovou konzultaci.

tel.: +420608562114      e-mail: lenka@mamaneninana.cz

dobrovolné

Poradenství mimo Boskovice

8 Kč/km

            Číslo účtu pro platby převodem: 670100-2217501315/6210

V případě zájmu mě neváhejte kontaktovat

Vyplňte údaje níže a já se vám ozvu co nejdříve zpět pro domluvení detailů.

Z DŮVODU ZTRÁTY ADMIN PRÁV NA FACEBOOK STRÁNCE WWW.FACEBOOK.CZ/MAMANENINANA MĚ NA NÍ PROSÍM NEKONTAKTUJTE. VYUŽIJTE FORMULÁŘ NÍŽE NEBO E-MAIL.

Klientky napsaly...

K Lence jsem se dostala úplnou náhodou po tom, co mi na oddělení šestinedělí řekli, že nemám mléko a musím dát dokrm. Brala jsem to jako své selhání a celou noc probrečela. Od sestřiček si za noc vyslechla plno dalších informací, které mě v kojení vůbec nepodpořily - spíše naopak. Další den nás pustili domů a na cestu nám přibalily dvě lahvičky s dokrmem. Lenka si na mě ještě ten den udělala okamžitě čas. Společně jsme strávily tři krásné hodiny plné tulení s miminkem skin to skin s vysvětlením, jak se mléko tvoří, jak jeho tvorbu podpořit a jak si šestinedělí užít. Dokrmy jsem nakonec vůbec nepotřebovala. Lenka mi moc pomohla nejen se samotným kojením, ale i po psychické stránce. Jsem moc vděčná za to, že jsem Lenku potkala a všem ji můžu vřele doporučit!

Lucie

V rámci jedné schůzky laktačního poradenství jsme odbourali používání silikonového kloboučku, který jsme už následně na žádné další kojení nevyužili. Naopak praktikujeme nově bezplenkovou metodu, kojení v posteli vleže a šetrnější manipulaci s miminkem při přebalování. Cenné byly pro nás také rady ohledně stravování kojící matky a nošení miminka v šátku. V neposlední řadě si také ceníme nejen chápavého, ale také profesionálního a odborného přístupu laktační poradkyně a její ochoty kdykoli přijít k nám domů a řešit s námi aktuálně vzniklé problémy.

Kamila

Leni, moc děkuji za tvou ochotu a flexibilitu, se kterou jsi k nám přijela, když jsem potřebovala pomoct a povzbudit. Vážím si tvého nadhledu, pochopení a samozřejmě i dobrých rad. Je skvělé, když si může máma zavolat o pomoc v něčem tak důležitém a křehkém, jako je kojení, a sfouknout u toho rovnou i nošení v šátku a akutní psychologickou pomoc pro sebe samou ztracenou v hormonové bouři. A obzvlášť děkuji za pošťouchnutí k bezplenkování, o kterém jsem sice věděla, ale byla jsem na něj příliš líná. Děťátko na moji lenost nebralo ohledy a i teď v půl roce stále ještě rádo využije služeb našeho umyvadla místo plínek. Takže ještě jednou díky a srdečně doporučuji tvé služby všem, kdo potřebují pomoct s kojením, nošením v šátku nebo třeba jen slyšet, že jsou úplně normální a v pořádku. Kdybych se náhodou zbláznila a měla třetí dítě, zase se ozvu :-D Kojení zdar!

Anička

Chci Vám moc poděkovat za Vaší ochotu, laskavost a přístup který jste ke mě měla. Také velké díky za to že již s malou nemám problém v kojení při kterém se hrozně vztekala. Nyní se malá krásně kojí, je to opět to spokojený miminko. Kojení si užíváme obě dvě. Nečekala jsem že dokážete vyřešit náš problém během pár minut. Chválím Vás za trpělivost kterou jste s námi měla, jste opravdu moc šikovná. Ráda Vás doporučím mým kamarádkám kdyby náhodou měly nějaké problémy s kojením. Jste skvělá.  

Kristýna

Po upadnutí do reality novorozeneckého oddělení, kde najednou poznáte vše bijící se s vašimi vnitřními pocity, v různých formách: výhružky, výtky, rigidita a kostrbatost v tom nejpřirozenějším, co nás může potkat, jsem byla vděčná za kontakt na paní Lenku Štaffovou. Nejen že mi pomohla tím, že prostě "byla", ale hlavně v ubezpečení, že když udělám to, co cítím, nijak tím naší dcerušce neublížím, ale naopak, byť to mnohokrát byl naprostý opak nemocničních pravidel. Vše podložila reálnými výsledky a logickým vyvozováním.Rovněž, byť jsem byla připravena šátkovat, nenašla bych sama, jako prvorodička, odvahu si zkusit uvázat nakolikadenní miminko, i zde jsem Lence nesmírně zavázána. Právě hned ze začátku, jsme vzájemný kontakt obě s maličkou potřebovaly. Doteď svoji pětiměsíční dcerku v šátku i uspávám a mít ji nablízku bych za nic nevyměnila.Jediné, co mě může mrzet je, že jsem kontakt a alespoň rozhovor s paní Lenkou neabsolvovala ještě před porodem. Mnoha špatných okamžiků, neustálé nejistoty a pozdějších výčitek bychom byli ušetřeni.Leni, ještě jednou děkujeme.

Jana

Diky Lence a Mama Neni Nana jsem ziskala vubec prvni informace o satkovani, dulezitosti kontaktu kuze na kuzi a taky o domacich porodech. A za tohle ji budu vzdy vdecna! Kdyz zavzpominam na minuly rok, kdy jsme se s partnerem rozhodli rozsirit nasi rodinu, nevedela jsem o porodech a o miminkach vubec nic. Diky Lence jsem pred dvema mesici zazila krasny domaci porod, doprala nasemu miminku 5 dni neprerusovaneho kontaktu kuze na kuzi hned od chvile jeho narozeni, a dnes nosim nase miminko v satku, kde se uplne nejlepe prospi a ja si odpocinu od neustaleho noseni ho na rukach. Vzhledem k me porodni situaci (pomalu odtekajici voda po 4 dny, a dlouha druha doba porodni - pres 3h tlaceni), nebyt toho, ze porod probehl doma, vypadalo by to tak, ze by me v nemocnici napichli na nitrozilni antibiotika, vyvolali porod do 72h, a nakonec miminko vysali po hodine tlaceni. Diky tomu, ze jsem byla doma a obklopena mymi nejblizsimi a klidnou a trpelivou porodni asistentkou, vse probehlo prirozene, a bez jakehokoli zraneni jsem porodila ctyrkiloveho chlapecka. Diky Lenko za tvou skvelou praci

Simona

K Lence jsem jela rovnou z porodnice. Po císařském řezu a pooperačních komplikacích jsem přijela s miminkem na dokrmu, které usínalo sotva si dvakrát cuclo z prsu. Po dvou hodinách strávených s Lenkou, kdy mi vysvětlila, jak na přirozené kojení, jsem odjížděla s přesvědčením, že to zvládneme. Zalezli jsme si s malým do postele a po dvou dnech kontaktu byla laktace naprosto v pořádku. Navíc se mi podařilo najít cestu k synovi, protože izolace v prvních dnech způsobila, že mi po odjezdu z porodnice připadal jako by ani nebyl moje miminko. Teď má půl roku a kojí se nadále dle své potřeby (ve dne, v noci). Přirozené kojení určitě není cesta pro každého, ale mně všechno to, co Lenka hlásá, dává smysl a hlavně na malém vidím, že to všechno funguje.

Petra

Po návratu z porodnice jsem byla zoufalá. Přicházela jsem o mléko a začínala s dokrmováním. Kojení pro mě byl boj - a to doslova. Nevěděla jsem co dřív - jestli držet malou (která už řvala hlady), kojicí polštář nebo neustále padající kloboučky (bez kterých by to údajně nešlo). Nakonec jsem tedy požádala o pomoc laktační poradkyni - Lenku. Lenka mi pomohla zmíněné příkrmy zcela ,,vysadit" a kojit bez kloboučků.
Na Lence oceňuji nejen to, že má spoustu znalostí, zodpoví vám všechny možné otázky, svá tvrzení je schopná podložit různými vědeckými studiemi, ale i to, že je s vámi i nadále v kontaktu. Ptá se, jak jste zvládli to či ono. Můžete si tak hodně věcí promyslet/vyzkoušet a případně se na ně znovu zeptat. Ještě jednou za všechno moc děkuji, Leni!

Lucka

Lence vděčím za doporučení bezplenkovky. Slyšela jsem o ní i u prvního syna, když ho trápilo bříško, četla jsem si o ní na netu, ale přišlo mi to šílené, takže jsem ji neaplikovala. Až teď u druhého prcka mi o tom Lenka více řekla, ucelila myšlenku a řekla jak na to. A začalo to fungovat na první dobrou. Když jsem viděla, že má malej jen maličko ušpiněnou plínku, šla jsem s ním nad umyvadlo nebo venku nad trávu a de facto hned se vyprázdnil, popřípadě vyprděl. Takže díky za to a posílám doporučení dál. Není to žádná věda a ten účinek stojí za to. 

Eliška

Z porodnice jsme si s malým odnesli trauma z kojení. Přisátí doprovázel šílený křik malého, odtahování se od prsa. Vše způsobeno tlačením hlavičky a prsa do pusy ještě v porodnici. Na začátku kojení jsme tak brečeli oba. Zachránila nás Lenka a její podpora samopřisátí. Kdybych to nezažila, tak neuvěřím.
Udělala si čas hned jak to šlo. Nakonec to chtělo ještě Lenky druhou návštěvu, kdy se malý konečně sám přisál a měli jsme vyhráno. Od té doby je kojení v savčí poloze mé nejoblíbenější. Malému už jsou dva měsíce a samopřisátí máme již tak zmáklé, že v noci ho stačí přiložit k prsu a on si poradí. Žádný řev, žádné odtahování od prsa nebo brek, když se mu dotknu hlavičky. Nebýt Lenky skončil malý pravděpodobně brzy na UM.  

Katy

Paní Štaffová je člověk na svém místě. Pomohla nám s kojením, bolením bříška, šátkováním, se záněty prsu ale hlavně mě pomohla uklidnit se a najít důvěru sama v sebe, že nedělám vše špatně Její vystupování, energie a nadšení z práce jsou pro mě nezapomenutelné. Velice si také cením toho, že veškerá naše komunikace neskončila okamžikem zaplacení. Naopak i měsíce po poslední návštěvě se paní Štaffová sama ozývala a zjišťovala jak se máme a případně poskytla potřebné rady. Moc jí za vše s Mikuláškem děkujeme, protože si díky ní užíváme už skoro 5 měsíců kojení.

Lucie